Nawigacja

Z życia szkoły

2018/2019

19 czerwca 2019r. w naszej szkole organizowaliśmy Gminne Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych – Wójt i Radni Gminy Żary, Wizytator Terenowego Oddziału Lubuskiego Kuratora Oświaty, liczni zaproszeni goście, dyrektorzy szkół  i osoby związane ze Szkołą Podstawową w Lubanicach.

Apel rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrali: dyrektor szkoły – p. Kinga Grzelak, Wójt Gminy Żary – p. Leszek Mrożek, Wizytator LKO – p. Beata Kulasza. W dalszej kolejności uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótką część artystyczną związaną ze zbliżającymi się wakacjami i wypoczynkiem po okresie trudnej i efektywnej pracy szkolnej.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie nagród Wójta Gminy Żary dla najlepszych uczniów i absolwentów osiągających sukcesy w konkursach. Nagrody otrzymali uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy, a wśród wielu innych osób, również uczniowie naszej szkoły: Weronika Kumorek (kl. VIII), Patrycja Szatkowska (kl. VIII), Gabriela Kuros (kl. IV), Karolina Winecka (kl. V), Szymon Piotrowiak (kl. VI), Kacper Ziółkowski (kl. VII), Jan Dominiak (kl. VIII).

Tradycją naszej placówki jest przyznawanie tytułu „Ucznia roku” i wręczanie, sponsorowanej przez sołtysa wsi Surowa – p. Stanisława Perczyńskiego, nagrody pieniężnej. W tym roku szkolnym tytuł oraz nagrodę w wysokości 500 zł. z rąk pana sołtysa i pani dyrektor otrzymała uczennica klasy IV – Gabriela Kuros. Na apelu wyróżnieni zostali uczniowie, którzy otrzymali promocję  z wyróżnieniem. Byli to: Katarzyna Kmiecik (kl. IV), Karolina Kułak (kl. IV), Gabriela Kuros (kl. IV), Patryk Pietrowiak (kl. IV), Izabela Gronkowska (kl. V), Aron Jemioła (kl. V), Michał Kuros (kl. V), Hanna Pietrowiak (kl. V), Karolina Winecka (kl. V), Szymon Piotrowiak (kl. VI), Kacper Ziółkowski (kl. VII). O wyjątkowym zakończeniu roku szkolnego mówić mogą również uczniowie klasy VIII, którzy swoje świadectwa otrzymali z rąk Wójta Gminy Żary i dyrektora szkoły.

Gminne Zakończenie Roku Szkolnego było dla nas wydarzeniem wyjątkowym. Bardzo miło było nam gościć tylu uzdolnionych młodych ludzi, ich opiekunów, nauczycieli, rodziców.

 

    

   

    


18 czerwca w czasie apelu szkolnego ósmoklasiście pożegnali naszą szkołę. Na początku zaprezentowali krótki program artystyczny, związany ze spędzonymi tutaj ostatnimi latami swojego życia. Następnie uczniowie klasy VII pożegnali starszych kolegów, którzy rozpoczną we wrześniu nowy etap w życiu, zostaną uczniami szkól średnich.

W roku szkolnym 2018/2019 absolwentami naszej szkoły zostali: Jan Dominiak, Błażej Garbowski, Wiktoria Kułak, Weronika Kumorek, Patrycja Szatkowska, Norbert Trzoski.

Na tym samym apelu odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali 100 % frekwencję. Nagrody otrzymali: kl. II: Izabela Banasiak, Kacper Leś; kl. III: Magdalena Konopielko, Dominika Winecka; kl. V: Izabela Gronkowska, Aron Jemioła, Marcel Juchacz, Patryk Melski, Hubert Ościak, Dawid Ratajczak, Adam Trzoski, Karolina Winecka,

Ponadto odbyło się wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy uzyskują najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Pawła Wineckiego (kl. I), Wiktorii Sadowej (kl. II),  Klaudii Warchoł (kl. II), Katarzyny Kmiecik (kl. IV), Gabrieli Kuros (kl. IV), Hanny Pietrowiak (kl. V), Michała Kurosa (kl. V).

Uczniowie klas IV-VIII otrzymali także dyplomy uznania za udział w Ogólnopolskich Konkursach Językowych Olimpus 2019 oraz w konkursie przyrodniczym Eko-Test.

   

     

 


W dniach 04-07 czerwca uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły przebywali na wycieczce w Krakowie. Wyjazdy najstarszych klas do grodu Kraka stały się naszą tradycją, którą postanowiliśmy kultywować również w tym roku.

Uczniowie i opiekunowie w czasie czterodniowego pobytu w stolicy Małopolski zwiedzili wiele ciekawych miejsc, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. Pierwszego dnia odbyli spacer Drogą Królewską, poznali historię Wawelu i mogli dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Poza tym zobaczyli Rynek Starego Miasta, gdzie wysłuchali kilku legend krakowskich i usłyszeli na żywo hejnał z wieży mariackiej. Drugiego dnia udali się do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz do Ogrodu Doświadczeń, gdzie zgłębili i odkryli kolejne tajemnice fizyki. Największe wrażenie na siódmo- i ósmoklasistach zrobiła jednak położona w Wieliczce Zabytkowa Kopalnia Soli. Ponadto interesującym miejscem okazał się krakowski Kazimierz i podziemia Rynku Głównego, gdzie uczniowie przebywali w otoczeniu średniowiecznych reliktów krakowskich odkrytych w czasie prac wykopaliskowych w latach 2005-2010. Ostatniego dnia młodzież odwiedziła, znajdujące się w Łagiewnikach, Sanktuarium Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Wycieczka do Krakowa była niewątpliwie bardzo wyczerpująca, ale pełna atrakcji i wrażeń. Dodatkowym atutem był fakt nocowania w hotelu znajdującym się na barce na Wiśle, skąd rozciągał się przepiękny widok na Wawel oraz kościół na Skałce.

 

  


Akcja „Przerwa na czytanie” została przeprowadzona w naszej szkole po raz drugi. Uczniowie wszystkich klas (łącznie 94 uczniów) uczestniczyli w niej w dniach 14 i 15 maja. Każda z klas w swoim gabinecie lub w innym przyjaznym w szkole miejscu, np. w sali przedszkolnej, oddali się tej przyjemnej i relaksującej czynności.

            Sama forma wspólnego czytania była różna i zależała od uczniów danej klasy. Przedszkolaczkom i młodszym uczniom szkoły czytali ich nauczyciele. Dzieci wspólnie wybrały ten teks, który był prezentowany na forum. Nauczyciele i chętni uczniowie przez jedną przerwę 14 i jedną przerwę 15 maja odczytywali wybrana lekturę. Natomiast uczniowie klas starszych czytali samodzielnie, ale wybór tekstu również był uzgodniony. I tak czwartoklasiści czytali „Mikołajka”, piątoklasiści „Katarynkę”, uczniowie klasy VI i VII – ciekawostki o świętach i uroczystościach, kultywowanych w naszym kręgu kulturowym (każdy uczeń otrzymał inne informacje, którymi później wymieniał się z kolegami), a ósmoklasiści jednomyślnie postawili na „Oskara i panią Różę”.

            Wrażenia dzieci po przeprowadzonej akcji były bardzo pozytywne i zazwyczaj kończyły się pytaniem, czy w kolejnym roku też będziemy czytać na przerwie? Oczywiście, że TAK!

     

 

 


Natura jest naga, więc ludzie postanowili przykryć ją śmieciami.”

                                                                       Grzegorz Stańczyk

 

DZIEŃ ZIEMI W LUBANICACH

Sejmiki ekologiczne dla uczniów z okazji Dnia Ziemi stały się już tradycją szkoły. Sejmik Ekologiczny pod hasłem „Segreguj z Nami” był okazją do zwrócenia uwagi dzieciom i dorosłym, jak ważne jest segregowanie odpadów oraz co można zrobić , aby powstawało ich mniej.

Sejmik poprzedziła część artystyczna, w której uczniowie klasy czwartej i piątej przedstawili zasady segregacji śmieci, czyli co wrzucamy, a czego nie wrzucamy do pojemników/worków na metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło oraz bioodpady.

Sejmik miał charakter zabawowo-konkursowy w myśl zasady „bawić przez naukę i uczyć przez zabawę”. W sejmiku brały udział po dwie osoby z klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Lubanicach i składał się on z 3 etapów. Nad przebiegiem sejmiku czuwało jury sejmiku.

W pierwszym etapie uczestnicy sejmiku kolejno odpowiadali na pytania przygotowane przez pana Zbigniewa Michalewicza. Do drugiego etapu przeszło 6 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w etapie pierwszym. W drugim etapie nauczyciel zadawał pytania typu PRAWDA / FAŁSZ, na które uczestnicy odpowiadali jednocześnie poprzez podniesienie tabliczki z odpowiednim napisem skierowanym w stronę jury. Do trzeciego etapu sejmiku zakwalifikowało się 3 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów w etapie pierwszym i drugim (łącznie). W finałowym etapie uczniowie odpowiadali jednocześnie poprzez podniesienie tabliczki z odpowiednim napisem A lub B. Zwycięzcą Sejmiku Ekologicznego została uczennica klasy IV Gabriela Kuros, która uzyskała największą liczbę punktów na koniec 3 etapu. Na drugim miejscu uplasował się uczeń klasy VII Kacper Ziółkowski. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy VI Szymon Pietrowiak. Wszyscy uczestnicy sejmiku wykazali się ogromną wiedzą ekologiczną, co pokazuje, że są świadomi wpływu odpadów na środowisko naturalne. Wszystkich uczestników sejmiku nagrodzono dyplomami i książkami.


      


 W konkursie na ozdobę świąteczną z odpadów nagrody otrzymali Patryk i Kasia z klasy 4 oraz Jakub z klasy 7. Pozostali otrzymali wyróżnienia i dyplomy za udział. Brawo za pomysłowość.

   

   


Klasy 6 i 7 przed świętami Bożego Narodzenia w ramach prezentu mikołajkowego wybrały sie do Żar na jarmark bożonarodzeniowy oraz obejrzeli seans w 3D w Miejskiej Bibliotece. 

   


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasa 4 i 5 wraz z wychowawcami wybrały się na jarmark bożonarodzeniowy i basen "Wodnik" w Żarach. 

  

   

 


"Potyczki językowe" w SP w Grabiku

Patrycja Paczkowska i Błażej Garbowski z klasy 8 oraz Kacper Ziółkowski z klasy 7 brali udział w gminnym konkursie z języka angielskiego „Potyczki Językowe”. Konkurs składał się z 2 części - zadań na rozumienie tekstu video oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych i w całości był przeprowadzony w języku angielskim. Tematem przewodnim były święta Bożego Narodzenia w UK.

  

  


Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

  

   


Projekt eTwinning SP Lubanice- SP Grabik polega na wymianie między uczniami pocztówek bożonarodzeniowych w języku angielskim. Szybko, tanio i skutecznie. Klasy 1-3 oraz klasa 5 wykonały przepiękne pocztówki, które przekazane zostały sasiadujacej szkole w Grabiku. Merry Christmas and Happy New Year.

   

  


XI GMINNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY rozstrzygnięty. Pani dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy uczniom oraz rodzicom, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym. Nagrody i wyróżnienia otrzymali: Wiktoria z klasy 2, Gabrysia i Kasia z klasy 4 oraz Michał i Hubert z klasy 5. Prace oraz wypieki na konkurs przygotowali wraz z rodzicami, a podziwiać je można nadal w szkolnym holu. Gratulujemy uczniom i ich rodzicom.

      

 


Klasy 0-2 w "Bajkowej Krainie" w Żarach

   


Nasze dzielne wolontariuszki Gabrysia, Kasia i Wiktoria z klasy 4 oraz Gabrysia z klasy 5 kwestowały dziś w Surowej w ramach akcji Góra Grosza. Uzbierały 13,5 kg monet. Nasza szkoła bierze udział w akcji po raz osiemnasty. Akcja polega na zebraniu jak największej kwoty w drobnych monetach, z których można usypać ogromną górę. Po zebraniu pieniędzy wolontariusze segregują je, zliczają i przesyłają do organizatorów, którzy z kolei wspierają Rodzinne Domy Dziecka. Brawo dziewczyny.

 


Uczniowie klasy VIII w ramach mikołajkowego prezentu wybrali się pod opieką wychowawcy do kina, a po seansie na małe co nieco w Galerii Focus Mall w Zielonej Górze.

 


6 grudnia w naszej szkole gościł Pan Wójt gminy Żary wraz z Mikołajem i śnieżynkami, którzy obdarowali naszych uczniów świątecznymi paczkami. Serdecznie dziękujemy za prezenty i życzymy wszystkim wesołych i bogatych w podarki Mikołajek.

     


5 grudnia rozpoczął się * Kiermasz Bożonarodzeniowy*, który potrwa do 20 grudnia. W czasie kiermaszu będzie można nabyć różnorodne ozdoby świąteczne, a także książki dla najmłodszych i pozycje dla dorosłych.

      


Julia Sadowa, Julia Ratajczak i Kacper Chrabczak z grupy sześciolatków reprezentowali nasze przedszkole w konkursie "Bezpieczna zerówka", który odbył się w Urzędzie Miasta w Żarach. Świetnie poradzili sobie z zadaniami, za co otrzymali indywidualne nagrody oraz dyplom dla przedszkola. Gratulujemy

   


Dnia 29 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki. 

   


W dniach 8 i 9 stycznia drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły uczestniczyły w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Siatkowej. Dziewczęta w składzie:Katarzyna Kmiecik, Łucja Pluta, Patrycja Zofińska, Natalia Romanowska, Olivia Wrzeszcz,, Izabela Gronkowska, Anna Wieczyńska, Karolina Winecka i Gabriela Więckowska zajęły III miejsce, natomiast drużyna chłopców IV miejsce. W skład drużyny chłopców weszli: Szymon Pietrowiak, Paweł Winecki, Eryk Winiarski, Alex Wrzeszcz, Dawid Warchoł, Kornel Komorski, Radosław Bieniek, Marcel Juchacz, Aron Jemioła. Gratulujemy.

    


Gościnnie w Auli J.Gagarina U Z.  Dzieci obejrzały  przedstawienie pt."Co w trawie piszczy". 
Dziś, w czasach zapotrzebowania na akceptację i tolerancję, twórcy Musicalu ukazali życie drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa, uświadamiając  wszystkim, że "inność każdego z nas" tak naprawdę wcale nie jest wadą.
Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowadniają, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią, to tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego.

    

 


Akcja "Prawa dziecka" w naszej szkole przypomina o przyjęciu międzynarodowej Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawach dziecka. W ramach akcji klasa 5 wraz z wychowawcą przygotowali lekcję na temat podstawowych praw dziecka oraz zaśpiewali piosenkę o prawach dziecka. " Dziecka prawa to nie zabawa, to ważna sprawa..." - śpiewała cała społeczność szkolna.


Akcja profilaktyczna " Dzień bez papierosa", w ramach której szkolne Koło PCK zorganizowało lekcję na temat szkodliwości palenia papierosów oraz konkurs pt. " Moda antynikotynowa". Uczestnicy konkursu zaprezentowali fantastyczne stroje, a zwycięzcą została Karolina W. z klasy 5.


V Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Lubanicach. Pięknie i od serca. Nasze uczennice  Gabriela K. z klasy 3 oraz Karolina W. z klasy 5 zajęły II miejsce, a wspaniałe przedszkolaki miejsce III. Serdecznie gratulujemy.


Uczniowie klasy 4 i 5 na musicalu "Mikołajek" w auli Uniwersytetu Zielonogorskiego.


W dniu 23.10.2018 r. w Mirostowicach Dolnych odbyły się eliminacje gminne w unihokeju chłopców. W skład naszej drużyny weszli: Alex Wrzeszcz, Dawid Warchoł, Kornel Komorski, Patryk Melski, Dawid Michoński, Marcel Juchacz i Aron Jemioła. zwyciężyli uczniowie ze szkoły w Złotniku. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Gratulujemy.


W dniu 08.11.2018r. uczniowie klasy VIII naszej szkoły zorganizowali lekcję wychowawczą dla swoich młodszych kolegów, poświęconą zagadnieniu „Mój wizerunek na portalach społecznościowych”.

Praca nad przygotowaniem lekcji przebiegała kilkuetapowo i realizowana była metodą projektu. Ósmoklasiści, wspólnie z wychowawcą, najpierw zbierali informacje na temat portali społecznościowych, ich regulaminów. Przeglądali również posty umieszczane przez użytkowników różnorodnych portali. Każdy z uczniów miał za zadanie odszukać przykładowe, dobre i niekorzystnie, ich zdaniem, kreowane wizerunki użytkowników portali. Kolejnym etapem pracy była lekcja wychowawcza w klasie VIII, poświęcona zawartości profili na różnorodnych portalach. Uczniowie w czasie dyskusji zwrócili uwagę na to, co wpływa na niekorzystny odbiór profilu użytkownika.

Następnie ósmoklasiści przydzielili sobie do wykonania elementy prezentacji multimedialnej. W wyznaczonym terminie każdy z nich przedstawił zgromadzone przez siebie materiały, które posłużyły do wykonania jednej, zbiorczej prezentacji multimedialnej. Kiedy prezentacja była już gotowa, uczniowie podzielili się rolami prowadzących lekcję, uzgodnili sposób organizowania dyskusji i aktywizacji uczniów klas IV, V, VI i VII. Po przeprowadzeniu próby generalnej we własnym gronie, postanowiono przeprowadzić zaplanowaną lekcję.

W czasie lekcji młodsi uczniowie szkoły obejrzeli prezentację multimedialną, której poszczególne części prowadzone były przez kolejnych ósmoklasistów. W międzyczasie odbywała się dyskusja na temat portali społecznościowych, zasad korzystania z nich oraz tego, do czego służy dany portal lub aplikacja. Uczniowie klasy VIII zwrócili szczególną uwagę na to, czego nie powinno się umieszczać na profilu użytkownika portalu i co psuje wizerunek danego użytkownika. Omówiono również zagadnienie praw autorskich i odpowiedzialności prawnej za treści umieszczane w  sieci.

W podsumowaniu prezentacji i dyskusji nad omawianym zagadnieniem znalazło się również przypomnienie dotyczące regulaminu portali społecznościowych i informacji o ograniczeniach wiekowych związanych z ich użytkowaniem.


100 kartek w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Każdego dnia docierają do nas kartki z różnych szkół w Polsce. Nasza szkoła także wysłała 100 kartek.  Dziękujemy rodzicom za przekazane uczniom kartki i znaczki. I'm proud to be Polish - Jestem dumny, że jestem Polakiem.

 


Uczniowie klasy VII naszej szkoły, wraz z wychowawcą podjęli się realizacji zadania „Przygotowanie plakatu pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”.” Uczestnicząc wcześniej w spotkaniach z policją oraz pracownikami ośrodka „Profil”, a także zapoznając się z hasłami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z Internetu, zdobyli dużo informacji na ten temat. Postanowili wobec tego stworzyć plakat promujący akcję i podkreślający rolę bezpieczeństwa w czasie korzystania z zasobów sieci internetowej.

Swoją pracę siódmoklasiści rozpoczęli od burzy mózgów i zebrania pomysłów na zawartość plakatu. Następnie wybrali to, co według nich, najtrafniej obrazuje tematykę związaną z bezpieczeństwem internetowym. Kolejnym krokiem było przygotowanie materiałów i naszkicowanie elementów plakatu. W czasie kolejnych lekcji wychowawczych uczniowie pracowali zespołowo nad zadaniem, którego efekt końcowy – plakat – umieścili w korytarzu szkolnym, na gazetce Samorządu Uczniowskiego. Ich praca wzbudziła zainteresowanie zarówno wśród uczniów szkoły, jak i rodziców odbierających swoje pociechy z naszej placówki.

 

 


W pierwszym tygodniu października uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej
w Lubanicach wzięli udział w konkursie pod hasłem „Jak spędzam wolny czas w sieci?” Był on przeprowadzony w ramach akcji „Uczeń bezpieczny w sieci – siódma edycja”, w którym bierzemy udział od marca bieżącego roku.

Uczniowie mieli możliwość stworzenia pracy plastycznej lub literackiej dotyczącej spędzania czasu wolnego przed komputerem, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Większość czwarto i piątoklasistów postanowiła przelać swoje pomysły w formie rysunkowej, ale znaleźli się i tacy, którzy opisali to, co lubią robić w czasie wolnym. Największa ilość rysunków, a także prace pisemne, dotyczyły ulubionych gier komputerowych i ich zawartości. Uczniowie zwracali uwagę na promowanie gier niezawierających przemocy, a raczej propagujących wszechstronny rozwój nastolatków czy rozwijanie ich pasji. Prace były tworzone przez dzieci samodzielnie – w czasie godzin z wychowawcą.

Po zebraniu prac, wychowawcy klas, wraz z koordynatorem akcji, urządzili wystawę. Jest ona umieszczona tuż przy wejściu do szkoły, w korytarzu, aby wszyscy – rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły – mogli zapoznać się z pomysłami uczniów.

 

 


Akcja "Sprzątanie świata" odbyła się we współpracy z Nadleśnictwem Lipinki. Po ciężkiej pracy był zasłużony odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami. W nagrodę dzieci otrzymały gadżety o tematyce przyrodniczej od Nadleśnictwa w Lipinkach za co serdecznie dziękujem

 

 


Nasza szkoła bierze udział w akcji "100 kartek" z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wysyłamy 100 kartek do 100 szkół w Polsce. Pomysłodawcą akcji jest nauczycielka j.angielskiego jednej z polskich szkół. My załapaliśmy się do pierwszej setki chętnych. Piszemy po angielsku "I'M PROUD TO BE POLISH" (jestem dumny, że jestem Polakiem). 


Dnia 26 wrzesnia w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. 
Uczniowie przygotowali prezentacje o Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Rosji. 
Najmłodsi przedstawili swoją ojczyznę. 
Do degustacji podano włoską pizzę (kl.III ) oraz angielską herbatkę (kl.II ).


25 września przeprowadziliśmy w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas II-VIII wzięli udział w głosowaniu tajnym i powszechnym, ucząc się w ten sposób zasad demokratycznych. Następnie komisja przeliczyła głosy i ogłosiła wyniki wyborów na forum szkoły. W roku szkolnym 2018/2019 przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została Olivia W. z klasy V, zastepcą Jan D. z klasy VIII, a członkami prezydium Izabela G. i Karolina W. z klasy V. Ponadto do US weszli przedstawiciele pozostałych klas.


Dnia 28 września odbyła sie II edycja Pikniku Ekologicznego w Gminie Żary. Nasz uczeń Szymon P. z klasy VI zajął I miejsce w konkursie wiedzy pt. "Nasze rady na odpady". Pozostali uczestnicy konkursu z naszej szkoły również otrzymali dyplomy oraz upominki. Serdeczne gratulacjesmiley.


Pole Nadziei -  zasadziliśmy przed szkołą. 
Z cebulek sadzonych przez uczniów wyrosną na wiosnę piękne żonkile. 

Wspieramy żarskie hospicjum! 

   


Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie brali udział w wielu konkurancjach -  "Wyścig z tabliczką mnożenia", "Tabliczka - celująco, czyli rzuty do celu", gra planszowa " Z tabliczką szybciej", domino z tabliczką mnożenia. Podczas przerw uczniowie z klasy IV sprawdzali, czy ich starsi koledzy i koleżanki znają tabliczkę mnożenia. Konkurencje przeprowadzono także na boisku szkolnym.

 

 


Akcja profilaktyczna "Mamo, tato - nie pij!".

 

 


eTwinning- europejska społeczność szkolna. W tym roku realizujemy program eTwinning. Nasi uczniowie będą korespondować w języku angielskim z rówieśnikami z Europy. Już wysłali pierwsze pocztówki do szkół w Anglii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Włoch, Turcji, Rumunii, Grecji, Czechach, Polsce i na Cyprze. Teraz my czekamy na pocztówki z Europy.


Dnia 19 września do naszej szkoły zawitali policjanci z żarskiej drogówki, którzy w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły i do domu. Mundurowi rozdawali odblaski, zachęcając równocześnie do ich noszenia szczególnie o świcie i po zmroku. Nawet najmniejsze odblaskowe elementy umieszczone na odzieży lub na tornistrach w sposób widoczny bez wątpienia zwiększą poziom bezpieczeństwa na drodze.
Każde dziecko mogło również dosiąść policyjnego "rumaka"


Wrocławski Teatr IN-ART pokazał dziś uczniom ciekawe przedstawienia. 
Kl. IV, V, VI - "Mity greckie"
Kl. VII, VIII - "Projekt Balladyna"
Młodzi widzowie byli pod wrażeniem scenografii i gry aktorów. Wiedza zdobyta w taki interesujący sposób przyda się niewątpliwie podczas omawiania lektur szkolnych.


Palmiarnię, Centrum Nauki Keplera, Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz stoiska winobraniowe zobaczyła  kl.V naszej szkoły.
Podróż szynobusem była dodatkową atrakcją. 

Grupą opiekowała się wychowawczyni Urszula Polit oraz pani Kasia Dominiak, która opowiedziała sporo ciekawostek dotyczących Zielonej Góry.
 
 

 

03 września 2018 roku mszą świętą i apelem uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Dyrektor szkoły - pani Kinga Grzelak - powitała wszystkich obecnych na inauguracji: zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły, a przede wszystkim uczniów wracających do ciężkiej pracy po dwumiesięcznej przerwie.

Pani dyrektor przedstawiła rodzicom przydział wychowawstw w poszczególnych klasach:

Punkt przedszkolny i oddział przedszkolny: Lucyna Kliszczak i pomoc nauczyciela – Alicja Ratajczak

Klasa I – Mariola Piotr

Klasa II – Wioleta Bednarczyk

Klasa III – Małgorzata Dobroń

Klasa IV – Aneta Grzebyk

Klasa V – Urszula Polit

Klasa VI i VII – Wioletta Kłębukowska

Klasa VIII – Katarzyna Dominiak

Poszczególne przedmioty prowadzone będą przez:

*Wioletę Bednarczyk, Małgorzatę Dobroń – edukacja wczesnoszkolna

*Katarzynę Dominiak – język polski,

*Urszulę Polit – język niemiecki,

*Anetę Grzebyk– język angielski.

*Magdalenę Mruk – matematyka,

* Piotra Brudnego - fizyka, informatyka

* Mariolę Piotr – historia, wiedza o społeczeństwie

*Wiolettę Kłębukowską – plastyka, technika, wdż, wychowanie fizyczne,

*Zbigniewa Michalewicza – przyroda, biologia, geografia, pedagog szkolny,

* ks. Roberta Deckera – religia,

*Sebastiana Hubryja – muzyka,

*Ewę Tyburską-Ogorzałek – chemia,

*Grzegorza Urbaniaka – edukacja dla bezpieczeństwa.

* Anna Kruszwic – terapia logopedyczna.

Pracownikami obsługi są: Danuta Bakalarz, Beata Wójcik, Agnieszka Warchoł oraz Edward Kowalski.

W roku szkolny 2018/2019 w naszej szkole działać będą następujące organizacje szkolne: Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu, Loliga Ochrony Przyrody, Polski czerwony Krzyż.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Lubanicach
    Lubanice 20, 68 - 200 Żary
  • 68 362 08 49